• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Web sitenize nasıl trafik çekebilirsiniz? 12 uygulanabilir ve etkili teknik
Web sitenize nasıl trafik çekebilirsiniz? 12 uygulanabilir ve etkili teknik
Web sitenize nasıl trafik çekebilirsiniz? 12 uygulanabilir ve etkili teknik

"Web Siteme nasıl trafik çekerim?" Bu muhtemelen web siteniz yayına girdiğinden beri kafanızda yankılanan sorudur. Web sitenizde trafik oluşturmak için birçok pazarlama aracı vardır Ama hangisini seçmeli? Bu araçlar en iyi nasıl kullanılır? Web Tasarım Sistemleri olarak trafiğinizi hızlı bir şekilde artırmanızı sağlayacak 12 kullanımı kolay yolun bir listesini hazırladık .

 

1. Teknik olarak güvenilir bir web sitesine sahip olun

Pazarlama araçlarına zaman ve para harcamaya başlamadan önce, web sitenizin ziyaretçileri almaya ve elde tutmaya hazır olduğundan emin olmalısınız.

Bir kevgirin suyu uzun süre tutmayacağı gibi , web sitenizin teknik olarak güvenilir olması gerekir . Bu, örneğin aşağıdaki unsurları tetikler:

·     Doğru bir teknik yapı: HTML etiketleri doğru şekilde kodlanmalı ve doldurulmalıdır

·     3 saniyenin altında yükleme hızı (bu noktayı biraz daha düşük öneriyoruz)

·     Dinamik bir site haritası ve aktif bir Google Arama Konsolu aracılığıyla arama motoru robotları tarafından okunabilen bir web sitesi.

·     Verimli bir kullanıcı yolculuğu

 

2. Üzerinde kontrol sahibi olduğunuz bir web sitesine sahip olun

Bir web sitesini kendiniz değiştirmeden optimize etmek çok zor bir iştir. Nitekim, Web sitenizin altyapı kontrolüne sahip olmak, eklenti eklemenize, HTML koduna müdahale ederek yükleme süresini optimize etmenize, SEO etiketlerini kendiniz değiştirmenize olanak tanır ... Kısacası, WordPress veya WIX benzeri platformlarda altyapınıza kusursuz hakimiyet sağlayamıyorsanız Google aramalarında birinci konum da çıkmanız oldukça zor(imkansız) olacaktır.

 

3. Web sitenizin yükleme hızını optimize edin

"Hız optimizasyonundaki" en önemli nokta, 3 saniyelik yükleme süresinin altına inmektir . Çok yavaş yüklenen bir siteye sahip olmanın 2 ana etkisi olacaktır:

·     Arama sonuçlarında Google tarafından cezalandırılacaktır. Gerçekten de Google, mobil deneyimi birkaç yıldır destekliyor. Ve mobil cihazlarda bağlantı her zaman optimum değildir, bu nedenle hızlı yüklenen sitelere ihtiyacınız vardır.

·     Ziyaretçileriniz sitenizin yüklenmesi için birkaç saniye beklemeyecek ve muhtemelen üzerinde çok çalıştığınız sayfayı görüntülemeden ayrılacaktır. Sitenizi hızlı bir şekilde terk ettiğinde, ziyaretçiniz geri dönen bir ziyaretçi haline gelecektir, çünkü site tam olarak yüklenemese de, genellikle Google Analytics komut dosyası ziyareti kaydetmiş olacaktır. Bu nedenle hemen çıkma oranı, yüklenme süresi uzun olan bir sayfada sizi kızdırmak için iyi bir gösterge haline gelecektir.

Google, web sitenizin yükleme hızını ölçmenize ve yapılacak optimizasyonlara öncelik vermenize olanak tanıyan bir araç olan Google Page Speed'i kullanıma sundu. 100 üzerinden 90 puanın üzerine çıkmanızı öneririz. Google Page Speed ​​size neye öncelik vermeniz gerektiğini ve yükleme süresi üzerinde nasıl bir etkisi olacağını söyleyecektir.

 

4. Yapısal olarak sağlam bir siteye sahip olun

Bu, çok iyi bilinmediği için sıklıkla gözden kaçan bir noktadır, ancak sitenizin yapısı, yani kodlanma ve Google'a sunulma şekli, web sitenizin indekslenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

Burada, HTML etiketleri, kod / sayfa başına kelime sayısı oranı, 404 sayfa, yönlendirme hataları vb. Gibi çeşitli göstergeleri izlemeniz gerekecektir. İnternet, sitenizin yapısal performansını ölçmek için her türlü araçla doludur . 

Ve tahmin edebileceğiniz gibi, Google ayrıca, sitenizi nasıl dizine eklediğini veya onu engelleyen hataları görebileceğiniz bir web yöneticisi aracı olan Google Arama Konsolu kullanıma sunuyor.

 

5. Gelecekteki müşterileriniz tarafından yazılan alakalı anahtar kelimeler üzerinde çalışın

Konumunuzu iyileştirmek ve sitenize trafik oluşturmak için blog makaleleri yayınlamanız gerektiği sıklıkla söylenir . Doğru, ancak "yayınlamak" için yayınlamamalı.

Alakalı içerik oluşturmanın en iyi yollarından biri, kendinizi gelecekteki müşterinizin yerine koymaktır. Google'da ne yazacak? İhtiyacı nedir? Bu alıştırmayı yapın ve doğal olarak gelecekteki sayfanızın ortak başlığı olması gereken ana anahtar kelimeyi bulacaksınız.

Küçük bir ipucu: Hayal edilen sorgunun ilk arama sonuçlarını analiz etmek için biraz zaman harcamaktan çekinmeyin. Bu sonuçlarla rekabete gireceksiniz, bu nedenle içeriğinizin daha kaliteli olması gerekecek! 

“ Hayal edilen sorgunun ilk arama sonuçlarını analiz etmek için biraz zaman harcamaktan çekinmeyin. Bu sonuçlarla rekabete gireceksiniz, bu nedenle içeriğinizin daha kaliteli olması gerekecek! “

 

6. Anında sayfanın üst kısmında görünmeleri için anahtar kelimelere reklam verin

Önceki ipucunun sınırlaması, kendinizi anahtar kelimelerde doğal bir şekilde konumlandırmanın ortalama 3 ay süreceğidir. Bu gecikmeyi gidermek için, güçlü anahtar kelimelere reklam vermek için Google Ads'i (eski adıyla Google Adwords) kullanabilir ve yalnızca reklamınız tıklandığında harcayabilirsiniz. Burada, kendinizi çok genel anahtar kelimelerde konumlandırmamanızı öneririz, çünkü bunlar genellikle çok rekabetçi ve bu nedenle pahalıdır. Tersine, kendinizi bileşik ve kesin anahtar kelimelere konumlandırın. Elbette, web sitenize önemli miktarda trafik çekmeniz biraz zaman alır , ancak sıkı çalışmanız karşılığını verir. Seçtiğiniz anahtar kelimeler hedefinize uyarlanacak ve çok rekabetçi olmayacaktır.

 

7. Marka koruma kampanyalarıyla kötü şöhretinizden yararlanın

İşletme adınıza reklam vermek için Google Ads'i de kullanın . Orada, kesinlikle kendinize şu soruyu soruyorsunuz: "Web sitemi zaten bilen bir ziyaretçi için neden para ödüyorsunuz?" ". İşte 3 iyi neden:

·     Markanıza reklam vermekte tereddüt ederseniz, rakibiniz bir saniye bile tereddüt etmeyecektir. Gelecekteki bir müşteri sitenize Google'dan erişmek istediğinde, rakibinizin reklamını tıklamaya yönelecektir.

·     Su hattının üzerindeki, yani ekranın görünen kısmında kaydırma yapmadan alanı işgal edeceksiniz. Markanızın varlığını ve güvenilirliğini arttırırsınız

·     Yüksek performanslı marka reklamlarınız sayesinde (% 5-10 tıklama oranına sahip edinme reklamlarına kıyasla% 30 ile% 50 arasında bir tıklama oranı bekleyin), Google Ads hesabınızın etki ve meşruiyetini artıracaksınız, diğer kampanya türleri için daha az ödersiniz.

 

8. Dijital ortaklıklarınızı geliştirin

Ortaklarınızı belirlemek, iletişim kurmak ve onlarla alışveriş yapmak da web sitenizde bir trafik kaynağı olabilir. Siteniz için faydasının ötesinde, web sitenizi diğer sitelerde görünür kılarak bilinir hale getirebilir , bir alanda tanımlanıp tanınır ve birkaç ilgili ziyaretçi toplayabilirsiniz.

 

9. Hedefiniz için ilgili sosyal ağlara yatırım yapın

Facebook, LinkedIn, Instagram, Tik Tok… Sosyal ağlar bugün bir lejyondur ve şöhretinizi geliştirmenin yanı sıra yeni bir kitle yakalamanıza izin verecek. Ancak doğru platformu seçmeye dikkat edin! Hedefinizin ne tükettiğini düşünün: Günlük işe gidip gelirken LinkedIn'deki kaliteli makalelere mi başvuracaklar yoksa akşamlarını TV karşısında gözlerinin ucuyla Instagram'da gezinerek mi geçirecekler?

 

10. A / B testi, en iyi edinim kolu

Ve evet, web sitenize trafik çekmenin en iyi yolu , farklı kanalları ve uygulama ortamlarını test etmek, test etmek ve (tekrar) test etmektir. Son Instagram gönderileriniz yeterli bir tıklama oranı oluşturmadı mı? Görselinizi değiştirin, yeni reklam formatlarını deneyin ve hatta TikTok'a geçin! Optimizasyon performans yaratacaktır.

 

11. Kollarınızın performansını izleyin

Ehliyet aldığınızda, size öğretilen ilk şeylerden biri gösterge panelinizi anlamak ve düzenli olarak bakmaktır ... Hızınızı ölçmek için hız göstergesi, depoyu tahmin etmek için yakıt göstergesi bir sorun veya arızayı gösteren boş gösterge ışıkları.

Web sitenizin trafiğini izlemek için, aynı şeyi yapmak ve KPI'larınızı (Anahtar Performans) düzenli olarak izlemek gerekir . Google Analytics, size ziyaretçi sayısı, sitenizde geçirilen süre, hemen çıkma oranı ve diğer birçok gösterge hakkında bilgi verecek gösterge tabloları sağlar. Google Analytics'te önemli dönüşümleri olabildiğince erken ayarlamanızı öneririz

 

12. Yeni dijital reklam alanlarını izleyin

En iyi web pazarlama araçları genellikle yenileridir. Bazı pazarlamacıların nihayet mükemmel ortamı geliştirdiği için değil, yeni olan her zaman halkın özel ilgisini uyandırdığı için. Kim yeni bir Instagram özelliğini denemedi ya da en sevdiği haber sitesinde yeni bir reklam biçimine şaşırmadı? Yeni medyayı düzenli olarak izlemek, web sitenizdeki trafik artışının başlangıç ​​noktası olabilir: yeni bir kaldıraç belirlersiniz, pazarlama bütçenizin küçük bir bölümünü yatırırsınız, A / B testi yaparsınız, ve patt trafik!

Bu 12 teknik, web sitenize kaliteli ziyaretler oluşturmanıza, arama motorlarındaki meşruiyetinizi artırmanıza, aynı zamanda hedef kitlenizle ününüzü geliştirmenize olanak tanır.

Son tavsiye: Örneğin haftada bir yeni medyayı test ederek hızlı bir şekilde uygulamaya başlayın. Sonuçlarınızı planlayın, test edin ve ardından analiz edin. Sonuçlarınıza göre kampanyalarınızı optimize edin ve… Planlayın, test edin ve tekrar analiz edin! Web pazarlamasında sihirli bir tarif yoktur.

ETİKETLER: Trafik, Web Sitesi, Tasarımı, Google


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.