• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Responsive Web Tasarım Nedir?
Responsive Web Tasarım Nedir?
Responsive Web Tasarım Nedir?

Responsive web tasarım, duyarlı, geçimli web tasarım anlamına da kazanç. 

Responsive web tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resimlerin, yazıların ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle masaüstü, tablet ve mobil versiyon olarak 3 aşamalı şekilde tasarlanır.

Aşinayı gibi web sitelerine mobil aygıtlardan girildiğinde ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve dolaşmakta eforluk yaşarlar. Şayet girdikleri site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak yakınlaştırılarak okunur. Site menülerini dolaşmakta oldukça güçtür.

Responsive web sitelere mobil aygıtlardan girildiğinde menüler biçim değiştirip genellikle üstten açılacak biçimde kullanımı kolay bir versiyona dönüşür.

Arama motorları responsive siteleri son derece önem verip ciddi şekilde destekliyor ve bu nedenle aramalarda daha üst sıralamalarda web sitenize yer veriyor.

Mobilden web site ziyaretleri dünyada %25 seviyelerine yükseldi ve kısa sürede daha da artacak. Bu sebeple responsive özellikli web sitelerinde ciddi bir artış olacağı öngörülmektedir.

ETİKETLER: Responsive, Mobil, Sitesi, Yazılım, Tasarım, Web


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.