• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Python Nedir?
Python Nedir?
Python Nedir?

Basitçe açıklamak gerekirse Python, dinamik semantiği olan nesne odaklı, genel amaçlı bir üst düzey programlama dilidir. Yani bu da demek oluyor ki, doğru araçlarla desteklendiği taktirde hemen hemen her şeyi oluşturmak için kullanılabilir. 

Python’un dinamik yazma ve dinamik bağlama ile birleştirilmiş yüksek düzeyde yerleşik veri yapıları, onu hızlı uygulama geliştirmek (Rapid Application Development) ve mevcut bileşenleri birbirine bağlamak için bir komut dosyası oluşturma veya tutkal dili olarak kullanımı için oldukça çekici kılmaktadır. Python'un basit, öğrenmesi kolay sözdizimi onu daha okunulabilir kılar ve bu da program bakım maliyetini azaltır. Python ayrıca program modülerliğini ve yeniden kod kullanımını teşvik eden modülleri ve paketleri de desteklemekte. Python yorumlayıcısı ve standart kapsamlı kitaplığını tüm büyük platformlar için ücretsiz bir şekilde bulmak mümkün ve dağıtımı için de para ödemeniz gerekmez. 

Profesyonel açıdan bakacak olursak Python; backend internet geliştirme, veri analizi, yapay zeka ve bilimsel bilgi işlemleri için mükemmeldir. Birçok geliştirici üretkenlik araçları, masaüstü uygulamaları ve oyunlar oluşturmak için Python’u kullanıyor, yani eğer olur da Python’u öğrenmek ister ya da öğrenme aşamasında takıldığınız yerler olursa açıp bakabileceğiniz bir sürü yardımcı kaynak var. 

ETİKETLER:


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.