• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Profesyonel Web Tasarım ile Satışları Artırmanın +5 Yolu
Profesyonel Web Tasarım ile Satışları Artırmanın +5 Yolu
Profesyonel Web Tasarım ile Satışları Artırmanın +5 Yolu

Yeni ziyaretçilerle olumlu bir ilk izlenim bırakmak istersiniz. Sitenize geldiklerinde, ürünlerinizle veya hizmetlerinizle ilgilenmelerini ve müşteri olmalarını istersiniz.

Web siteniz yeterli değilse, hedef kitlenizde olumsuz bir ilk izlenim bırakma riskiniz vardır çünkü ilk izlenimlerin% 94'ü web sitenizin tasarımıyla ilgilidir.

Sitenizin tasarımı yalnızca ilk izlenimi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda birinin işletmeniz için bir satış olup olmadığını belirleme gücüne sahiptir.

Web tasarımı satışları nasıl artırabilir?

Sitenizin tasarımını yenilemenin işletmenizin gelirini artırmaya nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Web tasarımı satışları nasıl artırabilir?

Web tasarımı, satışlarınızı artırmanıza ve şirketinizin gelirini artırmanıza yardımcı olacak güce sahiptir. Web tasarımı satışları tam olarak nasıl artırabilir?

Tasarımın satışlar üzerindeki etkisini gösteren birkaç istatistiğe bakalım :

Web sitesi güvenilirliğiyle ilgili görüşlerin% 75'i web tasarımından geliyor

Kullanıcılar sitenize baktığında, tasarımınıza göre güvenilir olup olmadığınızı belirlerler. Dolayısıyla, mevcut tasarımınızın modası geçmişse, ziyaretçiler sizi güvenilir olarak görmeyecek ve sitenizden uzak duracaktır. Bu, işletmeniz için satışları kaçırmanıza neden olur.

Web sitenizin tasarımını yenilediğinizde, sitenizin güvenilirliğini artırırsınız. Temiz ve modern bir web sitesi, ziyaretçilerin sayfanıza göz atarken veya alışveriş yaparken rahat hissetmelerini sağlar. Sonuç olarak, işletmenizden satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Web sitenizin tasarımını geliştirmek, güvenilirliğini artırabilir ve bu da şirketiniz için satışların artmasını sağlar.

İnsanların% 89'u kötü bir kullanıcı deneyiminin ardından bir rakipten alışveriş yapıyor

Web tasarımının satışları nasıl artırabileceğini öğrenmek ister misiniz?

Web sitenizin tasarımının kullanıcı deneyimini nasıl etkilediğine bakarak başlayın.

Siteniz eski ve kullanımı zorsa, ziyaretçileriniz sitenizde kalmayacaktır. Sitenizden ayrılırlar ve bir rakibin web sitesini ziyaret ederek satış kaybına neden olurlar.

Bununla birlikte, harika bir tasarımla olumlu bir deneyim sunan bir web sitesi, insanların sitenize ilgi duymasını sağlar. Onları sadece görsel olarak çekici bir siteyle çekmekle kalmayacak, aynı zamanda izleyicilerinizin kullanması için işlevsel ve kolay bir web sitesine sahip olacaksınız.

Bu geliştirilmiş tasarım, işletmeniz için daha fazla etkileşim ve satış sağlayacaktır.

İnsanların% 38'i, çekici değilse bir web sitesiyle etkileşimi bırakıyor

Web siteniz görsel olarak çekici değilse, insanlar onunla etkileşime girmeyi bırakacaktır.

Hedef kitleniz görsel olarak çekici olan ve dikkatlerini çeken sitelerle etkileşim kurmak ister. Eski bir web sitesi, insanların siteden ayrılmasına neden olabilir, bu da onların şirketiniz için satışa dönüşmeyeceği anlamına gelir.

Profesyonel web tasarım bir yatırım olsa da, işiniz için daha fazla satış ve kazanç sağlayabileceğini. Hedef kitlenizin dikkatini çeken ve içeriğinizle etkileşime geçmelerini sağlayan daha görsel olarak çekici bir site oluşturabilirsiniz.

Satışları artırmak için web tasarımınızı geliştirmenin 5 yolu

"Web tasarımı satışları nasıl artırabilir?" Sorusuna bir cevabınız var. ve satış için web tasarımının önemini bildiğinizden, şimdi daha fazla satış elde etmek için sitenizin tasarımını nasıl iyileştirebileceğinize geçme zamanı.

1. Duyarlı tasarımı entegre edin

Satış için web tasarımının önemini bildiğinizde, hedef kitlenize hitap eden işlevsel bir siteye sahip olmanın etkisini anlayabilirsiniz. Satışları artırmanın ilk adımı, duyarlı tasarımı entegre etmektir .

Duyarlı tasarım, sitenizin birinin kullandığı cihaza uyum sağlamasını sağlar.

Birisi web sitenize mobil cihazından erişirse, duyarlı tasarım sitenizin daha küçük ekrana sığacak şekilde uyarlanmasını sağlar. Kullanıcılar, sitenize bir masaüstünden eriştiklerinde sahip olacakları harika deneyime sahip olacaklar.

Duyarlı tasarımı sitenize entegre etmeniz gerekir çünkü tüketicilerin% 37'si mobil duyarlı web sitelerinden satın alma olasılığı daha yüksektir. Hızlı yanıt veren iyi bir web sitesi tasarımı, işletmeniz için satışları artırmanıza yardımcı olabilir.

2. Harekete geçirici mesajlarınızın (CTA'lar) sayfada öne çıkmasını sağlayın

Web tasarımıyla satışları artırmak istiyorsanız, harekete geçirici mesajlarınıza odaklanın .

Hedef kitleniz sitenizdeki bilgileri beğendiğinde ve bir sonraki adıma geçmek istediğinde, onlara rehberlik edecek CTA'lar ararlar. CTA'larınız sayfada öne çıkmazsa veya hedef kitlenize nasıl devam edeceklerini söylemezse, işletmeniz için satışları kaçırırsınız.

Sayfanızdan çıkan CTA'lar oluşturarak web tasarımı ile satışları artırabilirsiniz.

3. Yüksek kaliteli görseller kullanın

Web tasarımı ile satışları artırmak istiyorsanız, yüksek kaliteli görseller kullanmaya odaklanın.

Görseller, hedef kitlenizin sayfanıza bağlı kalmasını sağlamada kritik bir rol oynar.

Sayfanızda metin blokları olduğunda ve bunları ayıracak hiçbir şeyiniz olmadığında, hedef kitlenizi sitenizle etkileşime girmekten uzaklaştırma riskiniz vardır. Metin duvarları bunaltıcı olabilir ve bu da kullanıcıların web sitenizden çıkmasına neden olur.

Ek olarak, ürün görselleri gibi görselleriniz yüksek kaliteli değilse, izleyicileriniz onları göremez. Ayrıca onlara siteniz hakkında kötü bir izlenim verir ve ziyaretçilerin web sitenizi güvenilmez olarak algılamasına neden olabilir.

İyi bir web sitesi tasarımı, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olan yüksek kaliteli görseller içerir. Sitenize görsel bir pop eklemek için fotoğrafları, videoları veya grafikleri kullanabilirsiniz.

Orijinal görselleri kullanmak isteyeceksiniz - stok fotoğraflar veya grafikler kişisel olmayan hissedebilir ve izleyicilerinizin bunları diğer sitelerde kullanıldığını görme ihtimali vardır.

Web sitenize görseller eklemek, potansiyel müşterileri daha uzun süre meşgul etmenize yardımcı olur ve bu da şirketiniz için daha fazla satış sağlar.

4. Organize bir gezinme oluşturun

Hâlâ "Web tasarımı satışları nasıl artırabilir?" Diye soruyorsanız Web tasarımının en kritik yönlerinden birine bakmanın zamanı geldi: Navigasyonunuz. Web tasarımına yatırım yaptığınızda, kullanımı kolay, organize bir gezinme oluşturmaya odaklanın.

Organize gezinme sayesinde, insanlar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi daha hızlı ve daha kolay bulabilir ve bu da onları işletmeniz için satış haline getirme olasılığını artırır.

5. Beyaz boşluk kullanın

Web tasarımı ile satışları artırmak istiyorsanız , beyaz alanı kullandığınızdan emin olun .

Birçok şirket, web sitelerinin her yerini bilgi veya görsellerle doldurmaya çalışma hatasına düşüyor. Ancak gerçek şu ki, sitenize aşırı yüklenmek onu izleyicileriniz için daha dikkat dağıtıcı ve bunaltıcı hale getirebilir.

Beyaz boşluk, iyi tasarımın temelidir. Temiz bir siteye sahip olmanızı ve hedef kitlenizi önemli bilgilere odaklanmanızı sağlar.

6. Sitenizi hızlandırın

Yavaş yüklenen sitelerin yılda 2,6 milyar dolar gelir kaybına neden olduğunu biliyor muydunuz ?

Siteniz hızlı yüklenmezse, işletmeniz için satışları kaçıracaksınız. Ancak web tasarımı ile sitenizin yükleme süresini iyileştirebilir ve böylelikle şirketiniz için daha fazla satış elde edebilirsiniz.

Sitenizin mevcut yükleme süresini görmek için, URL'nizi Google PageSpeed ​​Insights'a girebilir ve sitenizin mevcut yükleme süresini görebilirsiniz. Siteniz yeterli değilse, Google'ın önerilerini alabilir ve daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için sitenizi iyileştirmeyi deneyebilirsiniz.

Vaktiniz yoksa veya konu sitenizin tasarımını iyileştirmeye geldiğinde nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bir dijital pazarlama şirketinin sayfa hızı hizmetlerine de yatırım yapabilirsiniz .

En iyi web tasarım ajanslarından web tasarımıyla satışları artırın

Web sitenizin tasarımına yatırım yapmak, işletmeniz için satışları artırmanıza yardımcı olacaktır. Güzel tasarlanmış bir site oluşturarak, hedef kitlenizin sayfanızla daha uzun süre ilgilenmesini ve ilgilenmesini sağlarsınız.

Sitenizin tasarımını yenilemek büyük bir proje olabilir, ancak Web Tasarım Sistemleri bu görevi yapılacaklar listenizden kaldırabilir. Bizim ile ödüllü ekibi 200'den fazla uzman, biz seveceğiniz bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

ETİKETLER: Profosyonel, Web Tasarım, Sitesi, Yazılımı


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.