• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Neden Özel Yazılım Geliştirmeye Yatırım Yapmalısınız?
Neden Özel Yazılım Geliştirmeye Yatırım Yapmalısınız?
Neden Özel Yazılım Geliştirmeye Yatırım Yapmalısınız?

Özel yazılım geliştirme, kullanıcıların özel ihtiyaçlarına ve kurumların kimliklerine hitap eden yazılım ürünleri oluşturma prosedürüdür. Özel yazılım tasarlama ve geliştirme yöntemi, müşterilerin özel ihtiyaçlarına bağlıdır. Bu bağlamda, özel yazılım geliştirme, ticari kullanıma hazır yazılımdan (COTS) farklıdır. İkincisi, geniş bir pazarda paketlenmesini ve satılmasını sağlayan çeşitli ihtiyaçları hedefler.

Özel yazılım geliştirme çözümlerine ihtiyaç duymanız durumunda, ihtiyaçlarınızı anlayacak ve bunları karşılayan bir çözüm oluşturacak bir yazılım geliştirme ajansına başvurmalısınız. Özel yazılım geliştirmenin çeşitli özellikleri vardır. Bu makale, özel yazılım geliştirmenin birçok özelliğini açıklamayı ve firmaların ona neden yatırım yapmaları gerektiğini açıklamayı amaçlamaktadır.

Özel yazılım geliştirmenin özellikleri

Özel yazılım geliştirme, çeşitli özelliklere sahiptir. Bunlar şu şekildedir:

Özel yapım

Bu tür bir yazılım geliştirme, bir müşterinin özel gereksinimlerini karşılamak için kişiselleştirilir. Yazılımın uyumlu çalışması ve istenilen sonuçları vermesi için mevcut sistemle entegre olması gerekmektedir. Ek olarak, kişiye özel çözüm, rekabetin sağlamadığı benzersiz hizmetler sunmanıza olanak tanıdığından sizi rakiplerinizden ayırır.

Ölçeklenebilirlik

Özel yazılım geliştirme hizmetleri, kuruluşunuzun artan gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Artan iş yüklerini, kapsamlı süreçleri ve diğer sistem ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. 

Maliyet

Özel yazılımın başlangıç ​​fiyatı yüksek olabilir. Bununla birlikte, uzun vadede maliyet, yıllık abonelik ve lisans ücreti gerektiren COTS ile karşılaştırıldığında daha ucuz olacaktır.

Sahiplik hakları

Özel bir yazılım geliştirici olarak, özel yazılım, çözümünüz üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlıyoruz. Ne zaman uygulayacağınıza, kullanacağınız işçi sayısına ve nerede uygulanacağına siz karar verirsiniz. Ek olarak, çözüm sizin olduğu için üzerinde tam kontrol sizdedir.

Özel yazılım geliştirmeye yatırım yapmanın nedenleri 

Özel yazılıma yatırım yapmanız için çeşitli nedenler vardır. Bu bölüm bunlardan bazılarını şu şekilde vurgular ve açıklar:

Özel Yazılım kurumsal gereksinimlere yanıt verir

Her işletme sunduğu hizmetler ve iş hedefleri açısından benzersizdir. Özel yazılım çözümü, şirketin bireysel ihtiyaçlarını karşılamasını ve hizmet veya ürünleri etkin bir şekilde sunmasını sağlar. Örneğin, özel bir yazılım geliştiricisi, işletmenizin süreçlerini, operasyon düzeyini ve ölçeklenebilirlik sorunlarını değerlendirecek ve bunları karşılayan bir çözüm oluşturacaktır.

Uyarlanabilirlikte Basitlik

COTS, çeşitli pazar ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bunları diğer çözümlerle entegre ederken önemli bir zorluk oluştururlar. Bununla birlikte, özel yazılım geliştirmelerinin diğer çözümlerle entegre edilmesi kolaydır ve iş geliştirmenin tüm aşamalarını barındırır. Özel çözümlerle, bilgileri yeniden oluşturmanıza veya çoğaltmanıza gerek kalmaz.

Rekabet avantajı

Özel yazılım geliştirmeyi kullanmak, sizi COTS çözümlerini kullanan rakiplerden ayırır. Yarışmalarda aynı yazılım çözümlerini uyguladığınızda, rakibinizle aynı hizmetleri ve ürünleri sunma şansınız yüksektir. Bununla birlikte, özel yazılım çözümleri uyguladığınızda, sizi diğerlerinden ayıran ayırt edici ürünler ve hizmetler üretiyorsunuz. Özel yazılım geliştirme, hizmet sunumundaki üretim boşluklarını ve sorunları keşfetmenizi sağlar. Boşlukları doldurduğunuzda rekabete göre mükemmel bir çözüm sunuyorsunuz.

Gelişmiş güvenlik

Güvenlik, BT ortamında büyük bir sorundur. Geniş bir pazarda paketlenmiş ve satılan benzer yazılım çözümlerini kullanırken, sisteminizin saldırıya uğrama olasılığı yüksektir. Bilgisayar korsanları her zaman bilgileri ihlal edip çalabilecekleri savunmasız sistemler ararlar. Bununla birlikte, özel yazılım geliştirmeyi uyguladığınızda, bilgisayar korsanları sisteme girmekte ve bilgileri almakta zorlanacaktır. Bunun nedeni, kullandığınız kodun karmaşık olması ve onu kırmak için çok çaba gerektirmesidir.

Genişleme

COTS, işletmenin genişlemesine uyum sağlamak için esnek değildir. Özel yazılım geliştirme ise esnektir ve işinizin genişlemesine yardımcı olur. Bu bağlamda, ısmarlama çözümlerin en iyi özelliklerinden biri ölçek büyütme yetenekleridir. COTS çözümleri, girişiminizin ilk aşamalarında en iyisi olsa da, iş büyüdükçe ihtiyaçlarınızı karşılamadığını fark edeceksiniz. Bu nedenle, firmanızın büyümesini desteklemek istediğinizde, özel yazılım geliştirmeye yatırım yapmak mantıklıdır. Hatta özel yazılım geliştirmeden sorumlu olmak için ilk başta genç bir yazılım geliştiricisi bile çalıştırabilirsiniz .

Hedeflenen çözüm

Özel yazılım çözümleri, şirketinizin benzersiz sorunlarına çözümler sunmak için tasarlanmıştır. Öte yandan COTS, tüm pazar içindir ve kişiselleştirilmiş bir çözüm sunmayabilir. COTS'a yatırım yaptıktan sonra, birçok firma ihtiyaçlarına bir çözüm sunmadıklarını fark eder. Bu durum yüzünden özel bir çözüm bulmak için tekrar ihtiyaç duyacaklar ve işletmeler için tekrar bir maliyet oluşacak. Bu bağlamda, COTS'a gitmek yerine, firmanız için ısmarlama bir çözüm sunacak genç bir yazılım mühendisi arayın. Kişiye özel çözümler, COTS çözümlerini kullanmaktan daha hızlı iş hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

Entegrasyonda basitlik

Özel yazılım geliştirme, diğer yazılım çözümleriyle entegrasyonu kolaylaştırır. Öte yandan, COTS'un entegre edilmesi zordur ve çoğu zaman bunları birleştirmeye çalışırken hatalar oluşturur. Oluşan hatalar, korkunç bir deneyim yarattığı için çalışan verimliliğini olumsuz etkileyebilir. Özel yazılım geliştirmeyle, iş operasyon prosedürleri geliştirilir ve çalışan üretkenliğinde artış olur.

Ek maliyetlere gerek yok

COTS, verimli bir şekilde çalışmalarını sağlamak için özel donanım gerektirir. Bu durum, işletmenin hazır olamayacağı ek bir maliyet yaratır. Özel yazılım geliştirme ise mevcut donanım altyapısı ile iyi bir şekilde bütünleşir ve ek donanım satın alınmasını gerektirmeyebilir. Özel yazılım çözümleri oluşturmadan önce işletmenizin tüm yönleri dikkate alınır. Bu nedenle, kişiye özel çözüm, minimum maliyetle sorunsuz teslimatı kolaylaştıran işin tüm yönlerini barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

ETİKETLER: Özel, Web, Yazılım, Sitesi


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.