• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Nasıl Bir Web Sitesine Sahip Olmalısınız?
Nasıl Bir Web Sitesine Sahip Olmalısınız?
Nasıl Bir Web Sitesine Sahip Olmalısınız?

Web tasarım, firmaların dijital dünyadaki hedef kitlelerine erişmek, ürün ve hizmetlerini tanıtmak, online satışını asıllaştırmak için müracaat ettikleri en ehemmiyetli dijital pazarlama vasıtayıdır. Rekabetin had safhada yaşandığı Google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır? şirketler dijital dünyada galibiyete erişmek için dikkat etmesi gerekenler:

Doğru Strateji Uygulayın
Dijital dünyada tütekicinin ilk izlenimi web sitelerin tasarımları ile başlar. Şirketiniz ne kadar müessesesel, ürün ve hizmetleriniz ne kadar zaferli olursa olsun doğru strateji ile oluşturulmuş profesyonel bir tasarıma sahip olmadığınız sürece ilk izleniminiz negatif olacaktır. Satış veya destek takımınızın görünümüne ve alıcılarınızla olan diyaloğuna verdiğiniz ehemmiyetin çok daha aşırısını web sitenizin tasarımına ve içeriğine vermeniz gerekiyor.

Modern Tasarım, Kolay Kullanım ve Hızlı Açılan Sayfalara Sahip Olun
Anlaşılması ve kullanımı güç tasarımlar, standart içerikler ve yavaş açılan sayfalar ziyaretçilerin rakip sitelere yönelmelerine neden olan başlıca etkenlerdir. Sitenizi rakiplerinizden ayırmanın en kolay yolu, tasarımı kolaylaştırmak, kullanımı kolaylaştırmak ve sayfaları, özellikle mobil kullanıcılar için, daha performanslı hale getirmektir.

Mobil Tasarıma Öncelik Verin
Web sitesi yaptırmak isteyen firmaların bir çoğu yayına alınacak web sitelerini mobilde bile incelemiyor. Sevdiğiniz sitelerin yalnızca masaüstü görünüme bakarak karar vermeyin. Her zaman mobil kullanımı değişik genişlikteki mobil makinelerden test edin. Kullanımda zorlandığınız sayfaları veya kısımları geliştirmeye çalışın.

Web Sitesi Optimizasyon Testlerini Kullanın
Site ve sayfa açılış süratleri Google için ehemmiyetli bir sıralama etmenidir. Web sitelerinde anasayfa, kategori veya hizmet sayfaları kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen sayfalardır. Siz de web sitenizin ehemmiyetli sayfalarını Google'ın Pagespeed ve GTmetrix gibi testlerine sokabilirsiniz. Sayfaların ne kadar müddette yüklendiğini, içeriklerin ne kadar optimize edildiğini ve beceriksizlerin neler olduğu mevzusunda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Responsive (Mobil Uyumlu) Web Tasarım Kullanın
Responsive siteler ekranın genişliğine göre şekillenir. Böylece sayfalarda bulunan yazı, fotoğraf ve diğer içerikler mobil, tablet ve masaüstü gibi değişik ekran genişliğindeki aygıtlara göre ayarlanır. Google, mobil geçimli web sitelerini neticelerde daha üst sıralarda göstereceğini bu yazısında duyurmuştu. Google'dan yapılan bu açıklamasından sonra responsive tasarımlara olan arz sürat kazandı.

Gelişmiş Bir İçerik Yönetim Sistemine Sahip Olun
İçerik idare sistemi web sitelerin iskeletini oluşturur. Yazılım takımımızın özel olarak geliştirdiği yeni nesil idare sistemi ile sitenizde yapmak istediğiniz tüm farklılıkları basitçe yapabilirsiniz. Menü ve sayfalar oluşturmanın yanı gizeme tasarımsal farklılar ve seo optimizasyon çalışmalarına sarih bir yapıya sahiptir. Gelecekte gereksiniminiz olabilecek toplu SMS, toplu mail, sanalpos ve sepete ekleme gibi gelişmiş modüllerimiz de mevcut entegre edilebilir.

Profesyonel Web Tasarım Ajansı İle Çalışın
Dijital dünyada zaferli olmanın yolu şirketiniz için doğru, tecrübeli ve emin web tasarım işletmesi ile çalışmaktan geçiyor. Profesyonel  bir site yaptırmakla galibiyete giden yolda yalnızca ilk adımı atmış olursunuz. Hedef kitlenize erişmek için arama motorlarında sektörünüzle alakalı anahtar sözcüklerde üst sıralara yer almanız gerekir.

 

ETİKETLER: Web Tasarım, Seo, İstanbul, Web Sitesi, Tasarımı


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.