• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Mobil geçimli web tasarım en çok merak edilen mevzulardan bir tanesi.

Mobil Geçimli Web Site Nedir ve Ne Değildir? 

Mobil geçimli web site yalnızca tek bir mobil ekranda meselesiz açılan web sitesi değildir. Mobil geçimli web site, tüm mobil ekranlarda cepte, tablette meselesiz açılabilmelidir.

Mobil geçimli web site cep telefonlarında ya da tabletlerde görünebilen site değildir. Bu makinelerde meselesizce gezilebilen sitelerdir. Sayfayı büyütmeyeye sağa sola kaydırmaya gerek dinlemeksizin dolaşılabilen okunabilen web sitedir.

Font büyüklüğü okunamayacak kadar ufak ya da büyük olmaz. Uslu telefon ve tabletlerin ekran ebatlarına geçimlidir ve kolay okunabilir. Metinler ekrana bütün yerleşir okunaklıdır.

Yüksek süratlidir. Mobil geçimli olmayan web siteleri, mobil aygıtlarda açılırken oldukça yavaşken, mobil geçimli web siteleri süratli açılmaktadır.

Mobil geçimli web sitesinde, uslu telefon ve tabletlerin hudutlu ekran alanına geçimli menü yerleştirmeleri sayesinde menüler arasında kolay gezilebilir

Makine yalnızca dikey değil yatay olarak kullanıldığında da web sayfası bütün olarak ekranda görüntülenir. Mobil geçimli web sayfaları, mobil makinelerin elde yakalanış şekillerine göre ekranda doğru bir biçimde konumlanır ve ekran ebadına göre biçim alır.

ETİKETLER: Mobil, Site, Tasarım, Yazılım


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.