• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Kurumsal Web Sitesi Nedir? Performansı Artıran İpuçları
Kurumsal Web Sitesi Nedir? Performansı Artıran İpuçları
Kurumsal Web Sitesi Nedir? Performansı Artıran İpuçları

2022'de kurumsal web sitesi geliştirme, ileriye dönük, stratejik sonuçlara odaklanmalı ve kuruluşunuzdaki kilit paydaşlar tarafından desteklenmelidir.

Çevrimiçi bir temas noktası olarak Profesyonel web siteniz veya uygulamanız, çekmek istediğiniz müşterilerle etkileşim kurmalı, onları eğitmeli ve dönüştürmelidir.

Yeni bir kurumsal web sitesi veya uygulaması geliştirirken göz önünde bulundurmanız gereken yedi temel bileşeniniz var. Her biri bir sitenin gelecekteki başarısında belirli bir rol oynar.

Bugün, işletmeniz ister B2B ister B2C olsun, müşterilerin %92'sinden fazlası internet üzerinden ulaşıyor. Birinin sitede aşağı mı inmesi yoksa dışarı mı çıkacağına karar vermesi 50 milisaniyeden (0,05 saniye) daha kısa sürer .

2022'de Kurumsal bir web sitesi veya uygulama geliştirmek, yalnızca bir site kurmaktan, içerik modülleri eklemekten ve gösterişli görüntüler seçmekten daha fazlasıdır. Marka konusunda ileri görüşlü, teknik açıdan bilgili, stratejik sonuçlara odaklanmış ve kuruluşunuzdaki kilit paydaşlar tarafından desteklenmiş olması gerekir.

Orta ve büyük ölçekli şirketler için, şirketinizi temsil edecek kurumsal düzeyde bir web sitesi geliştirmek için zaman ve kaynak harcamak çok önemlidir. Sadece mükemmel bir web sitesi olması gerekmiyor, aynı zamanda mobil uyumlu bir deneyime odaklı olması gerekiyor!

Kurumsal Web Sitesi Tam Olarak Nedir?

Kurumsal web sitesi, tasarım ve geliştirme sürecini alır ve bir çentik ya da beş kat artırır. Elbette, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsunuz, ancak aynı zamanda temel değer önerilerinizi açıkça iletmek, markanızı tanıtmak, alanınızda bir düşünce lideri olarak kendinizi kurmak (veya güçlendirmek) ve daha yüksek hedeflere olan bağlılığınızı halka göstermek istiyorsunuz.

Kurumsal web siteniz, somut ve ölçülebilir gerçek dünya sonuçları sağlayarak işletmenizle eşleşen müşterileri çekmeli, etkileşimde bulunmalı ve dönüştürmelidir. Bunu başarmak için, teknik bileşenleri anlayan, aynı zamanda hem yenilikçi hem de tasarım konusunda ileri görüşlü bir web tasarım firması ile en üst düzeyde çalışmalısınız.

Kurumsal Web Sitesi Geliştirmede Neler Var?

Kurumsal web siteleri ve uygulamalar, işin kapsamına bağlı olarak olağanüstü derecede karmaşık olabilir. İşlerin şimdi gerektiği gibi çalışmasını ve gelecekte büyüme için kurulmasını sağlamak için büyük, büyüyen bir altyapı dikkatlice planlanmalıdır.

Birçok hareketli parça olabilir, bu nedenle, müşterilerin dikkatini çeken ve olası satış yaratmayı teşvik eden başarılı bir siteyi kullanıma sunmak için şirketinizin iş hedef ve hedeflerinde elmas netliğinde bir anlayış düzeyi gereklidir.

Kurumsal web sitesi geliştirmenin en büyük avantajlarından biri, tüketiciye yönelik veya çalışanlara yönelik olsun, özellikleri ve olanakları çok daha ileri götürme yeteneğidir. Bugün Kurumsal web siteleri ve uygulamalar için gerekli olan bazı bileşenlere bir göz atalım.

Başarıyla Yürütülen Bir Kurumsal Web Sitesinin veya Uygulamanın Unsurları:

Stratejik Olarak Uygulanan Gelişmiş altyapı desteği — Ziyaretçilerinizi çok yönlü bir deneyim aracılığıyla yalnızca idare etmekle kalmayıp aynı zamanda incelikli ve rehberlik eden bir Kurumsal web sitesi veya uygulaması istiyorsanız. Bunun için, en iyi siteleri oluşturmak için kullanılan teknolojiler ve uygulamalardan oluşan eksiksiz bir 'yazılım altyapısı' ile çalışan bir ekip bulmalısınız. Bu kavram şunları içerecektir:

HTML, CSS, Jquery, JavaScript ve diğerlerini içerecek kodlanmış teknolojileri kullanarak ön uç veya istemci tarafı geliştirme ve

Java, PHP, Python vb. dilleri içerecek şekilde arka uç veya sunucu tarafı kodlama ve geliştirme.

Mobil Optimizasyon — 2021'in ilk çeyreği, küresel web sitesi trafiğinin %54,8'ini gösterdi ve aramaların %60'ından fazlası mobil cihazlardan yapıldı. Google'ın en son algoritmik değişikliklerinin mobil cihazlara özel olduğunu ve mobil cihazlar için optimize edilmemiş sitelerin arama sayfası sıralamasını kaybedeceğini belirtmeye gerek yok.

Web Geliştirme Çerçevesi — Arka uç ve ön uç geliştirme parçalarını işbirlikçi bir ekosistemde bir araya getirmek yerine, geliştiriciler bugün çok yönlü sunucu oluşturmak için çeşitli bileşenlerin, araçların ve kitaplıkların kapsamlı bir kombinasyonu olan web geliştirme çerçevesini kullanıyor .

Ön uç geliştirme için popüler çerçeveler arasında React, Angular, Bootstrap ve Vue.js ve arka uç için Ruby on Rails, Laravel, Hibernate, Linux, Apache Struts2 ve bulut tabanlı uygulamalar için AWS yer alabilir. Arka uç geliştirme için en yaygın veri tabanlarından bazıları MSSQL ve Azure, Oracle, MongoDB ve MySQL'dir.

Açık, Kasıtlı Tasarım — Kullanıcıyı etkili bir şekilde istedikleri bilgilere sezgisel olarak yönlendiren ve bakması çarpıcı olan görsel bir tasarıma sahip bir site istiyorsanız .

Güçlü Güvenlik ve Şifreleme — Verizon'un 2020 Veri İhlali Araştırmaları Raporuna göre, web uygulamalarına entegre edilen sürekli genişleyen karmaşıklıklar, onları tüm ihlallerin %70'inden fazlasını oluşturan karşı konulmaz bir hedef haline getiriyor.

Geliştirme ekibinizin en son güvenlik standartları, test yöntemleri ve güvenlik duvarı yapım yönergeleriyle tamamen uyumlu olduğundan emin olun.

Güçlü Anahtar Kelime Araştırması ve Sayfa İçi SEO — Çevrimiçi deneyimlerin neredeyse %70'i bir arama motoruyla başlar ve Google, Temmuz 2021 itibarıyla toplam arama motoru pazar payının %91,86'sına sahiptir . Her arama için milyonlarca sonuç olduğunda ilk sayfada sıralama bunaltıcı görünebilir - ancak web sitelerinin %90,63'ünün sayfa içi SEO'nun yetersiz olduğunu veya hiç olmadığını unutmayın.

Açık Harekete Geçirici Mesajlar - Şimdiye kadarki en etkili pazarlama araçlarından biri olan 'Harekete Geçirici Mesaj' doğrudan, net ve müşteriden yasadışı bir yanıt alabilecek kadar güçlü olmalıdır. Bazen sadece istediğini istemek zorundasın!

Potansiyel Müşteriler ve İlgi Oluşturun - İnsanların dikkatini veya hayal gücünü çekmek harika olsa da, nihayetinde potansiyel müşteriler oluşturmak ve satış yapmak istersiniz. Site tasarımınızın, veri toplamaya veya ödeme sürecine giden iyi düşünülmüş bir satış hunisine sahip olduğundan emin olun.

İçerik Stratejisi — Muhteşem bir web sitesi kurmuş olmanız insanların geleceği anlamına gelmez. İnsanları sitenize çeken ve onları etkileşimde tutan içerik üretimi ve sosyal medya katılımı için bir strateji oluşturmalısınız.

Son Teknoloji Analitik — Günümüzde her işletme veriler üzerinde çalışıyor. Sitenizin, şirketiniz için değerli olan analizleri yakalayabildiğinden emin olun. Satışla ilgili, siteyle ilgili veya pazarlama harcaması olsun, ayrıntılarınızı eyleme geçirilebilir bir plana dönüştürmek, toplamak ve yorumlamak için gerçek zamanlı bir seçenek istemelisiniz.

Site Performansını Artıran Kurumsal Web Sitesi Hizmetleri

Planlama ve geliştirme aşamasında tasarım ve geliştirme ekibinizin sitenizi konumlandırırken aşağıdaki hizmetleri sağladığından emin olun:

Marka Değerlendirmesi ve Analizi — Rakiplerinizle ilgili marka bilinirliğini anlayın. Sitenizi rakiplerinizden farklı olacak şekilde tasarlamak için bu rekabetçi zekayı kullanın.

Pazar ve Rekabet Araştırması - Müşteri kişiliğinizi tanıyın ve rakiplerinizi ve stratejilerini anlayın.

Sağlam UI ve UX Stratejisi — Sitenizin teknik olarak işlevsel olmasını ve göze hoş gelmesini (UI) ve kullanıcıya olağanüstü bir deneyim (UX) sağlamasını isteyin.

İçerik Stratejisi — Yukarıda bahsedildiği gibi, içeriğin önemini anlayın , örneğin bloglar, infografikler, vaka çalışmaları, teknik incelemeler, basın bültenleri, podcast'ler, videolar gibi çeşitli türleri keşfedin ve bunları sitenizde nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenin.

Analitik Kurulumu — Şirketiniz için en anlamlı verilere giden yolu bulun ve mümkün olduğunca rahat görüntülenecek şekilde ayarlayın. Google Analytics, Google My Business, ücretli bir web analiz programı veya yukarıdakilerin tümünü kullansanız da, bilgilerin rafa kaldırılmak yerine kullanıma sunulduğundan emin olun.

Teknik ve Sayfa İçi SEO, Anahtar Kelime Araştırması – Sayfa yönlendirmelerini ve site haritasını yönetmekten, her sayfanın ve gönderinin anahtar kelime odaklı bir Başlık Etiketi ve Meta Açıklamaya sahip olmasını sağlamaya kadar, SEO, sitenize ziyaretçi çekmek için hayati önem taşır.

Sonuç olarak

2022'de Kurumsal web sitesi geliştirme, siz ve tasarım ve geliştirme ortaklarınız iş süreçlerinizi, müşteri kişiliğinizi ve pazarlama hedeflerinizi anladığınızda başarılı olur. Bunların tümü, ziyaretçilerinize benzersiz bir deneyim sunarken iş zorluklarınızı karşılayan çözümler sunan ilgi çekici bir web sitesi tasarım sürecini desteklemek için gereklidir.

Bir web sitesinin veya uygulamanın genel yaşam döngüsünü hesaba katan iyi düşünülmüş bir geliştirme süreci sayesinde, rekabetinizi alt üst eden, müşteriye yönelik birinci sınıf çözümler üretebilirsiniz.

Kuruluşunuz kalıcı oynamak istiyorsa, Şirketinizin bugün mevcut olan en iyi etkileşimli kullanıcı deneyimini sağlamasını sağlayan ileri teknoloji geliştirme ve kaya gibi sağlam güvenlik altyapısında uzmanız.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle ile iletişime geçin ve lütfen bu makaleyi değer bulabilecek tanıdığınız biriyle paylaşın.

ETİKETLER: Kurumsal, Web, Tasarım, Sitesi


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.