• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Google Maps (Haritalarda) Reklam Dönemi ve Yönetimi Başlıyor
Google Maps (Haritalarda) Reklam Dönemi ve Yönetimi Başlıyor
Google Maps (Haritalarda) Reklam Dönemi ve Yönetimi Başlıyor

Google, her gün milyonlarca şahıs tarafından kullanılan navigasyon ve harita servisi Google Maps uygulamasına reklam almaya başlayacak.

Reklam verenlerin daha fazla mobil kullanıcıya erişmesini amaçlayan Google, harita servisinde mobil kullanıcılara müteveccih yeni bir reklam sistemi başlatıyor. Bu yeni sistemin devreye girmesi ile beraber Google Maps'teki reklamların rakamı ehemmiyetli miktarda çoğalacak.

Google Maps’te, ilk evrede kullanıcılar kendi sürüş yollarında bulunan yeme-içme mekanları, benzin istasyonları ve araba tamircilerini görmeye başlayacaklar.
Bununla beraber Maps üzerinde yer alan yerel iş yeri-şirketler sayfaları tertemiz bir görünüme kavuşacak.

Konum odaklı mobil aramaların değişik mobil aramalara oranla yüzde 50 daha süratli çoğaldığını açıklayan Google, bu surattan Google Maps'in daha fazla reklam vermek için ideal bir platform olduğunu açıkladı.
 
Reklam veren yerel firmaların mekanları, harita üzerinde öne çıkarılmış noktalar olarak yer alacak.
Misalin; siz navigasyon modunda yol alırken reklamı verilen bir mekanın yakınından geçerseniz, haritanızda o mekanın logosu belirecek.
Hem reklam kolicikleri, hem de harita üzerinde öne çıkarılmış noktalar mor renkte olacak. Böylece kullanıcılar hangi noktaların reklam olduğu için öne çıkarıldığını öğrenecekler. Google Maps'taki bu yeni reklamlar kullanıcıları rahatsız etmeyecek biçimde gösterilecek.

ETİKETLER: Google, Harita, Maps, Reklam


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.