• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Google’da Web sitem istediğim kelimede çıkmıyor sebebi ne olabilir?
Google’da Web sitem istediğim kelimede çıkmıyor sebebi ne olabilir?
Google’da Web sitem istediğim kelimede çıkmıyor sebebi ne olabilir?

Web sitenizin istediğiniz kelimeyle Google'da çıkmamasının birçok nedeni olabilir. Burada bazı olası nedenleri sıralayabiliriz:

1. Web siteniz henüz yeni: Google'ın sitenizi indekslemesi ve sıralaması biraz zaman alabilir. Yeni bir web sitesiyseniz, Google'ın sitenizi keşfetmesi ve sıralaması birkaç hafta veya hatta birkaç ay sürebilir.

2. Web sitenizin içeriği yetersiz veya kalitesiz: Google, kullanıcılara en yararlı ve ilgili içeriği sunmak için çalışır. Eğer web sitenizde yetersiz veya kalitesiz içerikler varsa, Google'ın sitenizi sıralaması düşük olabilir.

3. Web siteniz SEO uyumlu değil: SEO (arama motoru optimizasyonu) teknikleri, web sitenizin Google gibi arama motorlarında daha iyi sıralanmasına yardımcı olur. Web siteniz SEO uyumlu değilse, arama sonuçlarında düşük sıralamalarda kalabilirsiniz.

4. Web siteniz için rekabet yüksek: Eğer istediğiniz kelime için diğer web siteleri de yüksek rekabet gösteriyorsa, sitenizin sıralaması düşük olabilir.

5. Web sitenizde teknik sorunlar var: Web sitenizde teknik sorunlar varsa, örneğin yavaş yüklenen sayfalar, hatalı linkler ve sayfalar, sıralamanız düşük olabilir.

Yukarıdaki nedenlerin herhangi biri web sitenizin istediğiniz kelimeyle Google'da çıkmamasına neden olabilir. Bu nedenle, web sitenizin sıralamasını artırmak için, içerikleri geliştirmek, SEO tekniklerini uygulamak, teknik sorunları gidermek ve rekabeti analiz etmek gibi adımlar atabilirsiniz.

ETİKETLER: Seo, Site, Ban, Google


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.