• bilgi@kariyerwebtasarim.com
  • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
Çevreye duyarlı bir web sitesi nedir? Nasıl olmalıdır?
Çevreye duyarlı bir web sitesi nedir? Nasıl olmalıdır?
Çevreye duyarlı bir web sitesi nedir? Nasıl olmalıdır?

Çevreye duyarlı bir web sitesinedir? Çevreye saygının ve enerji tüketiminin azaltılmasının en önemli konular haline geldiği bir zamanda, kendimize web sitelerinin oluşturulmasının tüm bunlar üzerinde gerçek bir etkisi olup olmadığını sorma hakkımız var.

Dünyada her dakika 300'den fazla web sitesinin oluşturulduğunu biliyor muydunuz? Öyleyse, gezegen üzerindeki etkisini azaltmak için bir web sitesini daha enerji verimli hale getirmek mümkün müdür? Cevap evet, yani çevreye duyarlı bir web sitesinden bahsediyoruz. Ama tam olarak nedir?

Dijital teknolojinin ekolojik etkisi nedir?
Nüfusun %60'ından fazlası internete bağlı.

Her gün hesaplanamayacak sayıda web sitesi doğuyor. Günlük yaşamda, giderek daha fazla insan, web'de gezegeni kendi ölçeklerinde korumak için alışkanlıklarını değiştirmeye çalışıyorsa, bu biraz farklıdır.

Çoğu insan dijitalin ekolojik etkisinin farkında değil. Ve yine de çok gerçek!

Size bir fikir vermesi açısından, bir bütün olarak dijital, dünyadaki sera gazı emisyonlarının %4'ünün kaynağıdır. Bu önemli bir rakam ve sera gazlarının küresel ısınmanın nedenlerinden biri olduğunu bildiğimizde endişe verici bir gözlem.

Çevresel etkinin azaltılması bir zorunluluktur. Her web sitesi yaratıcısı, dijital teknolojinin çevresel ayak izini azaltmak için harekete geçmelidir.

 

ETİKETLER: Web Sitesi, Tasarım, Ajansı, Güncel


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.