• bilgi@kariyerwebtasarim.com
 • Terazidere Mh. Baki Sk. No:34/1 Bayrampaşa / İSTANBUL
2023'te kullanılacak en iyi web tasarım yazılımı
2023'te kullanılacak en iyi web tasarım yazılımı
2023'te kullanılacak en iyi web tasarım yazılımı

Bir web sitesi oluşturmak çok büyük bir girişim olabilir, bu nedenle temel bilgilerle başlayın: web tasarımı. Bu, herhangi bir iyi web sitesinin temelidir, sayfaların nasıl görüneceğine ve çalışacağına ilişkin görsel bir çerçevedir. Kalem ve kağıtla yararlı bir taslak veya tel kafes oluşturabilseniz de, gerçek web tasarım yazılımı olmadan yalnızca bir yere kadar gidebilirsiniz. Doğru yazılım, müşteriler için ilgi çekici modeller ve geliştiriciler için dışa aktarılabilir grafik varlıkları oluşturmanıza olanak tanır. En iyi web tasarım yazılımına karar vermenin sorunu, kelimenin tam anlamıyla aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce yazılım olmasıdır. "Endüstri standardı" olanların yalnızca bir kısmını düşünseniz bile, bu yine de seçeneklerinizi yalnızca bir düzineye indirir.

Bir programa bağlı kalmak, hem fiyat etiketi hem de öğrenme süresi açısından büyük bir yatırım olabilir. Yanlış web tasarım yazılımını seçmek size her birine çok pahalıya mal olabilir. Ancak sizin için en iyi seçimi ortaya çıkarmak, araştırmaya yatırım yapmayı gerektirir: ürün özelliklerini, fiyatlandırma planlarını ve öğrenme eğrilerini bunları kullanan gerçek tasarımcıların incelemeleriyle karşılaştırmak.

İyi haber şu ki, bu araştırmayı tek başına yapmanıza gerek yok. Bu yazıda, alışveriş deneyiminizi çok daha kolay hale getirmek için en iyi web tasarım yazılımı için en iyi seçimlerimizi bir araya getirdik. Her web tasarım yazılımı için fiyatı, artıları/eksileri, kime önerildiğini ve en iyi nihai kararı vermeniz için ihtiyacınız olan her şeyi listeliyoruz.

Başlamadan önce, bu makalenin odak noktasının özellikle web tasarım yazılımı, yani bir web sitesinin görsel görünümünü oluşturmak ve web sitesi grafikleri ve varlıkları oluşturmak için kullanılan programlar olduğunu belirtmek önemlidir. Web geliştirme, bu statik tasarımları alıp işlevsellik eklemek için biçimlendirme ve kodlama dili kullanan ayrı bir disiplindir. Gereken yazılım ve yetenek tamamen farklıdır. Bunun dışında, 2023'ün sunduğu en iyi web tasarım yazılımını inceleyelim.

Düzenlenebilir temalara sahip en iyi web tasarım yazılımı
Web sitesi temaları kötü bir şöhrete sahip. Markanızla ilişkili herhangi bir tasarımın orijinal olmasını istersiniz, ancak şablonlar tanımları gereği jeneriktir. Bununla birlikte, temalar yeni başlayan tasarımcılar veya bütçesi kısıtlı müşteriler için hala çok uygun olabilir. Ve burada seçtiğimiz yazılımların tamamı tamamen özelleştirilebilir, bu da mevcut temalarını bitmiş bir üründen çok bir başlangıç ​​noktası gibi yapıyor.

WordPress.org
WordPress.org (kar amacı gütmeyen WordPress.com sürümüyle karıştırılmamalıdır), tasarımdan geliştirmeye, yayınlamaya ve içerik yönetimine kadar bir web sitesi yapmanın her adımı için araçlar içeren ücretsiz bir çevrimiçi web sitesi oluşturucusudur.

WordPress ile ilgili harika olan şey, olmasını istediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilmesidir. Binlerce özelleştirilebilir şablon içeren devasa bir kitaplıktan seçim yapabilir, sıfırdan bir tasarım oluşturmak için kitaplığın araçlarını kullanabilir veya diğer programlarda oluşturduğunuz özel tasarım varlıklarını içe aktarabilirsiniz. İsterseniz kodlamanın bir kısmını bile düzenleyebilirsiniz, ancak bu tamamen isteğe bağlıdır.

Bu, tek duraklı bir web tasarım ve geliştirme mağazası arayan kullanıcılar için harika bir yazılım olabilir. Şablon çözümleri söz konusu olduğunda, açık ara en fazla seçeneği ve özelleştirmeyi sunar. Bununla birlikte, geniş yetenekleri, bir temayı doldurmaktan daha fazlasını isteyen yeni kullanıcıları bunaltabilir ve bazen arayüzü gezinmesi en kolay yol değildir.

Fiyat

 • Kullanımı ücretsizdir, ancak yine de çeşitli fiyatlara sahip olan barındırma ve eklentiler için ödeme yapmanız gerekir.

Basitleştirilmiş sürükle ve bırak işlemi

 • Basitleştirilmiş sürükle ve bırak işlemi

Önerilen kullanıcılar

 • Ön uç bilgisine sahip web tasarımcıları

Dosya türlerini dışa aktar

 • HTML, CSS ve JS dosyaları

Yetenek seviyesi

 • Ön uç uzmanlığına bağlı olarak başlangıçtan orta seviyeye

Artıları

 • Basit ve sezgisel arayüz
 • Görsel tasarım, ön uç geliştirmenin anlaşılmasını kolaylaştırır

 • Bootstrap Studio Sites barındırma platformuyla birlikte gelir ve özel etki alanları içerir.

 • Hemen bir web sitesine aktarılabilen biçimlendirme ve komut dosyaları sunar.

Eksileri

 • WordPress'ten daha az tema seçeneği
 • Tasarım sorunlarını gidermek için bazı kodlama ve biçimlendirme dilleri bilgisi gerektirir.

 • Daha karmaşık web tasarım projeleri için ideal değil

Özel grafikler için en iyi web tasarım yazılımı
Piksel tabanlı grafik tasarım yazılımı, uzun süredir web tasarımı için altın standart olmuştur. Bu programlar, sayfa öğelerini daha sonra geliştiriciler tarafından ayrılan ve uygulanan katmanlar halinde düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca sıfırdan inşa edilen daha yüksek aslına uygun tasarım çalışmaları da yapabilirler. Bu programlar web tasarımının yanı sıra başka birçok proje için kullanıldığından, yaratıcı olasılıklar sonsuzdur; ancak kullanıcıların çevrimiçi olarak hangi grafiklerin çalışıp çalışmayacağını önceden bilmeleri gerekir.

Olumsuz tarafı, bu programların web sitelerini barındırmak veya yayınlamak için çok az şey yapmasıdır - bunlar kesinlikle grafik ve varlık oluşturmaya yöneliktir.

Adobe Photoshop
Adobe Photoshop piyasadaki en eski ve en iyi bilinen web tasarım yazılımlarından biridir. Son yıllarda pek çok uygulama rekabet etmek için ortaya çıktı, ancak Photoshop hala web tasarımcıları tarafından çok katmanlı örnekler ve dışa aktarılabilir grafik varlıkları oluşturmak için yaygın olarak kullanılıyor.

Photoshop'un parladığı nokta, çok yönlülüğüdür: tüm grafik düzenleme için bir güç merkezidir. Görünüşte sonsuz özellikleri, tasarımcıların diğer web tasarım yazılımlarının yeteneklerinin ötesinde karmaşık dokular, alt gölgeler ve diğer efektler oluşturmasına olanak tanır.

Görüntü düzenleme ve işleme, aynı belgede tahribatsız bir şekilde yapılabilir; birden çok program arasında geçiş yapılmaz. Ayrıca, dijital sanat araçları, program içinde erken mizanpaj konseptlerinin eskizini de mümkün kılar.

Ancak adından da anlaşılacağı gibi Photoshop hiçbir zaman yalnızca web tasarımı için tasarlanmamıştır. Pek çok potansiyel kullanımı uygun olduğu kadar, aynı zamanda dik bir öğrenme eğrisine ve bazı gerekli geçici çözümlere de katkıda bulunur (özellikle iş, öğeleri ayırma ve dışa aktarma söz konusu olduğunda). Bu şikayetlerin yanı sıra Photoshop, araç yelpazesi ve tasarım endüstrisindeki tutarlı varlığı nedeniyle güvenli bir seçim olmaya devam ediyor.

Fiyat

 • Bireysel lisans için ayda 20,99 ABD doları
 • Tam Creative Suite erişimi için ayda 50,99 ABD doları

En iyi özelliği

 • Karmaşık grafikler ve ayrıntılı düzenleme yeteneğine sahip

Önerilen kullanıcılar

 • Özel grafik ve web tasarımcıları

Dosya türünü dışa aktar

 • PSD, PDF, JPG, PNG, GIF, TIFF ve SVG

Yetenek seviyesi

 • Orta ila ileri düzey

Artıları

 • Popülaritesi, sonsuz öğrenme kaynakları ve topluluk desteği anlamına gelir
 • Yüksek düzeyde grafik detay yeteneğine sahip

 • Web tasarımının ötesinde pek çok özellik ve kullanım sunar ve web tasarım projeleri dışında da çalışıyorsanız, onu değerli bir yatırım haline getirir.

 • Biraz daha yüksek bir abonelik ücreti, tüm entegre yaratıcı yazılım yelpazesi olan Adobe Creative Suite'e erişmenizi sağlar.

Eksileri

 • Yalnızca raster; vektör varlıkları, Adobe Illustrator gibi vektöre özel bir programda yapılmalıdır.
 • Dik öğrenme eğrisi

 • Araçlar özellikle web tasarımına yönelik değildir

 • Büyük çalışma dosyalarıyla sonuçlanır, bu nedenle bazen belgeler karmaşıklaştıkça performans sorunlarını ortadan kaldırmak için hızlı bir bilgisayar gerektirir.

Affinity Tasarımcısı
Affinity Photo, Photoshop'un muadili olmasına rağmen , Serif'in web tasarım projeleri için sunduğu seçeneklerden en kullanışlısı olarak Affinity Designer'a vermemiz gerekiyor  . Ana çekiliş fiyata geliyor. Adobe'nin size uzun vadede yüzlerce ila binlerce dolar kazandırabilen abonelik modelinin aksine, kullanıcılar yazılımın lisansı ve gelecekteki güncellemeler için bir defaya mahsus 50 ABD doları ücret öderler.

Affinity Designer, cezbedici fiyatının ötesinde, çalışma alanlarını vektör ve raster grafikler arasında anında değiştirmenize olanak tanır  . Bu, aynı belgede fotoğrafları düzenleyebileceğiniz ve ölçeklenebilir simgeler oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Affinity Designer, Adobe'nin ürünlerine benzese de, efekt kitaplığının çoğu da dahil olmak üzere Adobe'nin oluşturmak için onlarca yıl harcadığı daha ince araçların çoğundan yoksundur. Artı tarafta, daha az özellik, kullanımın daha kolay olabileceği anlamına gelir.

Fiyat

Ücretsiz deneme ile 49,99 ABD doları

En iyi özelliği

Düşük fiyat

hem vektör hem de raster desteği

önerilen kullanıcılar

İllüstratörler ve grafik tasarımcılar

Dosya türü dışa aktarmaları

PSD, PDF, JPG, PNG, GIF, TIFF ve SVG

Yetenek seviyesi

Orta düzey

Artıları

Destek ve kaynaklar için hızla büyüyen topluluk

Vektör ve tarama grafikleri arasında geçiş yapma ve bunları birleştirme yeteneği

Eksileri

Affinity, Adobe'nin Creative Suite gibi entegre yardımcı yazılımları içermez

Adobe'de yaygın olarak kullanılan çeşitli filtreler, efektler ve araçlar kullanılamıyor

GIMP
GIMP  , Photoshop'a ücretsiz, açık kaynaklı bir alternatiftir. ( Açık kaynak , Adobe veya Serif gibi bir şirketin geniş kaynakları, parası ve proje yönetiminin aksine, yazılımın bir gönüllü geliştiriciler topluluğu tarafından sürdürüldüğü ve güncellendiği anlamına gelir.) Sonuç olarak, özellikleri Photoshop'tan çok daha az sağlamdır. —birkaç filtre, efekt ve tahribatsız düzenleme araçlarından yoksun—güncellemelerin düzensiz olması bir yana. Bu eksikliklerden bazıları üçüncü taraf eklentilerle yamalanabilir (ek yazılım bulmanızı ve indirmenizi gerektirir), ancak bazılarını onsuz yapmanız gerekir.

Bu sakıncalara rağmen, GIMP, daha fazla özveri gerektirse bile, profesyonel görünümlü web tasarımı konusunda mükemmel bir yeteneğe sahiptir. Ayrıca, grafik tasarım yazılımının temellerini öğrenmek isteyen acemi veya geçici tasarımcılar için harika bir başlangıç ​​programıdır. Günün sonunda GIMP, para yerine zamana yatırım yaparak Photoshop benzeri sonuçlara ulaşmak için en iyi yazılımdır.

Fiyat

Özgür

En iyi özelliği

Pahalı grafik tasarım yazılımlarına açık kaynak çözümü

önerilen kullanıcılar

Öğrenmeye zaman ayırmaya istekli öğrenciler veya acemi tasarımcılar

Fazla harcama yapamayan hevesli tasarımcılar

Dosya türlerini dışa aktar

PSD, PDF, JPG, PNG, GIF, TIFF ve SVG

Yetenek seviyesi

Orta düzey

Artıları

Ücretsiz bir yazılım için etkileyici miktarda özellik

Kurumsal olmayan, yardımsever bir geliştirici topluluğu tarafından gönüllü, Kendin Yap ruhuyla oluşturuldu

Eksileri

Adobe'nin Creative Suite'inde olduğu gibi bir yazılım kitaplığı içermez

Hem dijital hem de dijital olmayan alanlarda çalışan tasarımcılar için kullanışlılığını sınırlayan yalnızca RGB renkleri

Arayüz, daha pahalı web tasarım yazılımlarından daha az sezgiseldir

Tahribatsız düzenleme her zaman mevcut değildir

Kullanıcı arayüzleri (UI) için en iyi web tasarım yazılımı
Fotoğraf ve grafik programları kullanışlı olsa da, özellikle web ve uygulama tasarımına yönelik web tasarım yazılımlarıyla rekabet etmek zordur. Birçoğu kullanıcı deneyimlerini prototiplemek için yapılmış olsa da, dijital tasarım odakları ve basitleştirilmiş arayüzleri sektörü sarsıyor. Aşağıdakiler, diğer her şey için çıtayı yükselten bu yeni yazılımların en iyileridir.

Kroki
Sketch , kullanıcı arayüzü ekranlarını hızlı bir şekilde taklit etmek için yapılmış bir dijital tasarım programıdır. Çoğu raster programdan daha düşük dosya boyutlarına sahip daha hafif bir program olma avantajıyla, web tasarımı cephesinde Photoshop'un önde gelen rakiplerinden biri olarak ortaya çıkmıştır. Sketch yalnızca dijital tasarıma odaklandığından, oluşturduğunuz her şeyin kolayca web biçimlendirme diline çevrilebileceğinden şüphe duymazsınız. Oluşturulan grafiklerden doğrudan CSS niteliklerini çıkaran bir özelliği bile vardır.

Öte yandan Sketch, Photoshop'un karmaşık dokularını ve efektlerini işlemek için tasarlanmamıştır . Aynı zamanda tamamen vektör tabanlıdır; fotoğraflar gibi raster görüntüleri görüntülemeye devam eder, ancak bu grafiklerin oluşturulması veya düzenlenmesi ayrı bir raster düzenleyicide yapılmalıdır. Buna rağmen, kullanım kolaylığı ve web dostu odaklanması, Photoshop'tan tamamen vazgeçen çok az sayıda web tasarımcısına sahiptir.

Fiyat

Bireysel lisans için tek seferlik 99 ABD doları ödeme

Ekip lisansı için ayda 9 ABD doları

En iyi özelliği

Grafik programlarından öğrenilecek daha az araçla dijital tasarıma odaklı

önerilen kullanıcılar

Yalnızca Mac sahibi dijital tasarımcılar

Platformlar

PDF, EPS, SVG, PNG, JPG ve TIFF

Yetenek seviyesi

Acemi

Artıları

Web tasarımı için özel olarak oluşturulmuş; her özellik, maketleri kullanılabilir varlıklara aktarmayı kolaylaştırır

Çoğu grafik tasarım programından daha düşük dosya boyutları

Sürükle ve bırak arabirimi

Eksileri

yalnızca Mac; Windows veya Linux için mevcut değil

Yalnızca vektör; raster grafikler ayrı bir programda oluşturulmalı ve düzenlenmelidir.

Karmaşık dokular veya efektler oluşturulamaz

Figma
Figma  , çoğu yönden (arayüzlerinin görünümü dahil) Sketch'e benzeyen, tarayıcı tabanlı bir UI tasarım yazılımıdır. Ancak tarayıcı tabanlı olmanın faydalarından biri, değişikliklerin her zaman canlı olması ve tasarımların her bilgisayarda otomatik olarak güncellenmesidir. Bu nedenle, Figma canlı ekip işbirliğinde başarılı olurken, Sketch, kullanıcıların güncellenmiş sürümleri manuel olarak paylaşmasını gerektirir.

Figma ayrıca Sketch'ten daha iyi vektör araçlarına sahiptir, ancak daha karmaşık vektör çizimleri için muhtemelen Adobe Illustrator gibi özel bir vektör programına ihtiyacınız olacaktır. Tarayıcıda çalışmanın dezavantajı, kendinizi zayıf bir internet bağlantısına takılıp kaldığınızı fark ederseniz iş akışınızın zarar görmesidir.

Fiyat

Ücretsiz – sınırlı sürüm

Editör/ay başına 12 ABD doları – profesyonel sürüm

Editör/ay başına 45 ABD doları – kurumsal sürüm

En iyi özelliği

Birden çok kişinin bir tasarımı düzenlemesine veya üzerinde yorum yapmasına olanak tanıyan canlı işbirliği

önerilen kullanıcılar

Dijital tasarımcılardan oluşan bir ekip

Platformlar

PDF, SVG, PNG ve JPG

Yetenek seviyesi

Acemi

Artıları

Üstün işbirliği araçları

Üstün vektör araçları

Sürükle ve bırak arabirimi

Eksileri

Her zaman internet bağlantısı gerektirir

Daha az dışa aktarma dosyası türü vardır, ancak Sketch dosyalarını içe aktarır

Yalnızca vektör; raster grafikler ayrı bir programda oluşturulmalı ve düzenlenmelidir.

Karmaşık dokular veya efektler oluşturulamaz

Invision Studio
Invision Studio  , prototipleme lideri Invision'ın masaüstü uygulamasıdır. Temelleri, tasarımcıların statik örnekler yerine gerçek etkileşimli prototipler oluşturmasına olanak tanıyan hızlı yinelemede yatmaktadır. Bu, tasarımcılara, veriye dayalı iyileştirmeleri nihai sürüme uygulamadan önce etkileşimleri ve yanıt verebilirliği hızlı bir şekilde test etme esnekliği sağlar.

Yakın zamanda 2019'da piyasaya sürülen Invision Studio, Sketch ve Figma ile benzer işlevleri paylaşıyor. Temel fark, Invision'ın web tasarımı prototiplerinde animasyonlar ve mikro etkileşimler oluşturmaya çok daha fazla odaklanmış olmasıdır.

Şu anda animasyon kullanmayı düşünmüyorsanız bile, bir müşteriye çarpıcı bir etkileşimli maket sunmak için fazladan yol kat etmek istiyorsanız bu program değerli bir yatırım olabilir. Ve yazılımın 10 kullanıcıya kadar tamamen ücretsiz olduğu göz önüne alındığında, bu zaten sizin açınızdan çok fazla bir yatırım değildir.

Fiyat

10 kullanıcıya kadar ücretsiz, 15 kullanıcıya kadar ayda 7,95 ABD doları

En iyi özelliği

Test etmek ve hızla yinelemek için etkileşimli prototipler üretme

önerilen kullanıcılar

Hızlı tempolu bir son teslim tarihi altında çalışan dijital tasarımcılar

Dosya türlerini dışa aktar

PDF ve ekran görüntüleri

Yetenek seviyesi

Orta düzey

Artıları

Bitmiş web sayfalarını simüle etmek için etkileşimli prototipler oluşturur

Sürükle ve bırak arabirimi

Ücretsiz bir tasarım yazılımı için etkileyici özellikler

Eksileri

Sınırlı dışa aktarma dosyası türleri

Yalnızca vektör; raster grafikler ayrı bir programda oluşturulmalı ve düzenlenmelidir.

Karmaşık dokular veya efektler oluşturulamaz

Web tasarım yazılımının gücü
Harika web tasarımı, nihayetinde tasarım temelleri ve ilkelerine , yani tasarımcının uzmanlığına bağlıdır. Ancak en iyi web tasarım yazılımı, bu ilkelerin uygulanmasını kolaylaştırır ve çalışan bir web sitesine çevirebileceğiniz kullanışlı grafikler sağlar.

Tabii ki, herhangi bir araç gibi, web tasarım yazılımı da yalnızca kullanıcısı kadar iyidir. Hangi yazılımı kullanırsanız kullanın, web sitenizin tasarımının öne çıkmasını sağlamanın en iyi yolu, profesyonel bir web tasarımcısıyla bağlantı kurmaktır.

 

 

 

ETİKETLER: Web Tasarım , Yazılımı, İstanbul, Html, Css, Js, Php, Photoshop, Affinity Photo, GIMP, UI, Figma, Invision Studio


Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle 0544 897 48 19 nolu telefonu arayarak iletişime geçin veya TEKLİF ALIN biz sizi arayalım.